Elvețianul de 20 de ani, Remi Bonnet, a reușit să se mențină pe prima treaptă a clasamentului de Vertical, după ce a câștigat cursa de la Limone Extreme în 43.51. Laura Orgue, pentru că avea un avans considerabil în clasament, nu a concurat, pentru a se odihni pentru Sky Race.

Remi Bonnet a fost urmat în clasamentul de la Verticalul de la Limone Extreme, la doar 9 secunde, de Urban Zemmer, un sportiv cu 25 de ani mai mulți. Pe trei a sosit Stian Hovind-Angermund, cu un timp de 44 minute și 13 secunde. Cursa feminină, fără Laura Orgue, campioană deja în clasamentul general, a fost câștigată de Christel Dewalle, în 50.48, urmată de Antonella Confortola (53.12) și Maite Maiora (53.46). Altfel, pe primele locuri în clasamentul general Skyrunner World Series Ultra, s-au clasat Luis Alberto Hernando Alzago (Spania, 362,4 puncte) și Emelie Forsberg (Suedia, 420 de puncte). Pe echipe, la finalul lui 2015, primele trei clasate au fost Salomon, La Sportiva și Czech Skyrunning.